fbpx

סיכום שנה פיננסי 2020

זה הזמן בשנה בו אני מסכם את ענייני הפיננסים, ומבצע תכנון פיננסי לשנה החדשה.
זה כולל מעבר על חשבון ההוצאות שלי לפי קטגוריות (אני מוציא יותר מדי על אוכל, כמו בכל שנה), סיכום ההכנסות שלי לפי ערוצי הכנסה ובדיקה האם הגעתי ליעד החיסכון שלי.

בתחילת כל שנה אני מציב לעצמי שלוש יעדי חיסכון : מינימום, רצוי, ו-חלום. את המעקב אחרי קצב החיסכון והשגת היעדים אני מבצע ברמה חודשית. בצורה זאת מתאפשר שלי לעשות התאמות בהכנסות והוצאות במהלך השנה בכדי להגיע ליעדים.

ב-2020 עקפתי את יעד החיסכון הגבוה. הייתה זו שנה מוצלחת במיוחד בה הגדלתי את השווי העצמי שלי (net worth) ב-25% בעיקר הודות לתיק המניות שלי, ולירידה בהוצאות כמו בקטגוריית התיירות שכן בתחילת השנה הערכתי ממוצע של 50 טיסות בשנה, ובעקבות קוביד-19, טסתי רק 12 פעם ומצאתי את עצמי מתגורר ב-באלי משך ה-9 חודשים אחרונים – מקום בו עלויות המחיה נמוכות מהממוצע ששיערכתי.

מה פחות עבד ב-2020?
יש לי השקעות נדל”ן בארה”ב שעל הנייר היו צריכות להיות הכוכבות בתיק ההשקעות שלי, אבל בהינתן מצב הקורונה, הן ספגו מכה משמעותית. למזלי, ב-2 עסקאות יש לי אפשרות חוזית למשוך את ההשקעה, יחד עם תוספת של 8% תשואה, וכך עשיתי.
השקעה אחרת, בתחום של הלוואות גישור לנדל”ן מסחרי, גם כן לא השיגה את היעד של 10% וביקשתי לסיים את ההשקעה הזו ולמשוך את הכספים חזרה – אני לא צופה התאוששות מהירה בשנה הקרובה בנדל”ן המסחרי, או לא מוכן להמר על, בהינתן האלטרנטיבות.

מה עבד טוב ב-2020
מההשקעות המוצלחות שלי כבר 4 שנים ברציפות – Art of FX, בוטיק השקעות שמשקיע במטבע חוץ וסחורות – במהלך 4 השנים איתם התשואה הכוללת עומדת על 70.21% . את הרווחים אני מושך פעם בשנה.
זוהי השקעה מנוהלת, כך שהיא פסיבית לחלוטין.
סיפרתי בהרחבה על ההשקעה הזו בעבר ב-וידאו הזה בפייסבוק, ואם אתם חברים בקליקה, אז ממש לא מזמן שיתפתי באופן מלא את ההשקעה שלי, כולל כמה כסף אני מושקע, רווחים, איך זה עובד ועוד – חברים בקליקה ימצאו את זה כאן.
אם מעניין אתכם להשקיע דרכם, אשמח לעשות את ההכרות ישירות עם הבעלים, תשלחו לי אימייל, רק קחו בחשבון שהם מבקשים השקעה מינימלית של 10,000$.

70% ב-4 שנים – Art of FX
תיק המניות שלי, אותו אני מנהל בפלטפורמה של eToro הניב תשואה נאה גם כן, 18%, והוכיח מה שכולם יודעים, ואני עדיין מתעקש לא ליישם – עדיף לקנות, ולא לגעת. אבל אני עקשן, ולכן אני קונה-ומוכר כל הזמן.
בהסתכלות רטרואקטיבית – הייתי יכול להניב תשואה של 50% אם לא הייתי סוחר, אלא רק משקיע.
המניות שהניבו לי תשואות יפות השנה: AMD, FVRR, BYND, SHOP ו-זהב.
2021
ב-2021 אני צופה שסעיף ההוצאות ייגדל – אני מניח שאחזור לטוס, ואשהה במדינות יקרות יותר.
בצד ההכנסות אני צופה עליה קלה בהכנסות מעבודה, הרצאות, ויעוץ בתחום הנוודות הדיגיטלית.
היעד שהצבתי לעצמי ל-2021 זה להגדיל את ההון העצמי שלי ב-12%, ולבצע השקעה אחת משמעותית שתהווה 35-45% מתיק ההשקעות שלי, ככל הנראה סביב נדל”ן למגורים.
אני צופה שתיק המניות שלי יתפתח. בימים אלו אני משתתף בהכשרה 1-על-1 בתחום המסחר והשקעה במניות ומקווה לקטוף פירות הצלחה כבר בקרוב.
Art of FX ימשיך להיות דומיננטי בתיק ההשקעות הכולל, וכל כך הנראה שאגדיל ב-50% את ההשקעה שלי דרכם, הם הוכיחו יציבות וביצועים לאורך תקופה ארוכה.
אתם חברים בקליקה?
– זה המידע שאתם צריכים לשמוע על Art of FX
– עותק של הקובץ למעקב אחרי שווי הון עצמי ויעדי החסכון – בפורום הסודי שלנו
– אם תרצו לדעת עוד פרטים, להתייעץ או לשתף – עשו זאת בערוצי ה-Slack או במפגש הדו-שבועי שלנו – זה המקום!
עדיין לא חברים בקליקה?
אני מקווה ש-2020 הייתה טובה אליכם פיננסית על אף הטירוף, השינויים והאתגרים שהיא הביאה עמה.
אני מאחל לכם 2021 מוצלחת יותר מכל שנה אחרת. שנה של חדשנות, עשיה ופריצה קדימה.
אני, יחד עם 17,000 חברי קהילה נוודים דיגיטליים ישראל כאן בכדי לעזור.
תגידו כן! תכננו את עתידכם הפיננסי, וצאו לגלות את העולם,

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דין קיכל

דין קיכל

איפה דין? הנווד הדיגיטלי, מטייל ועובד מרחוק מאז 2014. הקים ומוביל את 'נוודים דיגיטליים ישראל', ביקר עד כה בלמעלה מ-100 מדינות ולא מתכנן לעצור בקרוב.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!