fbpx

יש לי ארץ אחרת

יש לי ארץ אחרת.
יש לי אזרחות שניה, בקרוב שלישית, וסבירות גבוהה שעד 2025 גם רביעית.
אני תושב בארץ רחוקה.
יש לי 4 רשיונות נהיגה.
חשבונות הבנק מפוזרים העולם.
אני מרוויח ב-דולר, ומשלם ב-רופיה.
השפה היומיומית שלי היא אנגלית.
ביקרתי במעל ל-100 מדינות.
לא התגוררתי בישראל כבר 9 שנים.
ואני בונה בית על אי קטן ומרוחק.
יש לי ארץ אחרת – אבל יש לי ישראל אחת.

אפשר להתעצבן על יוקר המחיה, מותר לכעוס על הפוליטיקה המכוערת, ורצוי להיות מתוסכלים מהקונפליקט שאינו נגמר וכוסאומו הפקקים.

ואפשר גם לחגוג את דרגת החופש שיש למי שנולד ישראלי, מותר להתלהב מהדרכון הישראלי – מקום 19 בעולם בדרגת החופש שהוא מעניק, ורצוי להשויץ בכלכלה היציבה, במטבע החזק ורמת התעסוקה הגבוהה.

כבו את החדשות!

תלעסו את אהבתכם לישראל דרך הקולנריה הישראלית העשירה וטעימה, תרקדו את חיי הלילה שמתקיימים גם ביום, תשחו את רצועת הים הכחולה שמחבקת בגלים את מערב הארץ, טיילו בהרים הירוקים בצפון, והחולות האדומים שבדרום.
תחבקו את אמא ואבא שנמצאים חצי שעה נסיעה, לא משנה איפה אתם גרים.

אחרי 9 שנים מסביב לעולם, 103 מדינות, ועשרות אלפי חברים מכל פינה על כדור הארץ – חזרתי לספר לכם – אנחנו, הישראלים, ברי מזל.
קל להתלהב משוויץ או להתאהב באוסטרליה, מפתה לעבור לפורטוגל, בכלל, יש כל כך הרבה יופי בעולם, לכל פינה ומדינה יש ייחודיות משלה, יתרונות, וגם חסרונות.

במהלך המסע העולמי שלי ביקרתי בהרבה מדשאות.
האמינו לי – הדשא של השכן אכן נראה ירוק יותר, אבל שמסתכלים מקרוב – רואים שהדשא של ישראל הוא מהירוקים בעולם.

אני אזרח העולם, המדינה שלי היא ‘כדור הארץ’, השפה שלי היא אהבה, המטבע שלי זה חיבוק – אבל הלב תמיד בישראל.

יזכור.
זכרו את אלו שנפלו, הקריבו את קיומם בשביל קיומנו.
ההקרבה הבלתי נתפסת שלהם, זה החופש הלא יאמן שיש לנו כיום.

יחגוג.
תחגגו את עצמאות ישראל. את העצמאות שלכם.
יכולה להיות לכם ארץ אחרת, אבל תמיד תהיה לכם ישראל אחת.

תגידו כן! צאו לגלות את העולם, ויום עצמאות שמח,
דין קיכל
נוודים דיגיטליים ישראל

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. מכירה כמה כאלה שעזבו את ישראל בשאט נפש ואחרי כמה זמן הריחוק הפיזי הביא איתו גישה הרבה יותר מפויסת כלפיה ואפילו אהבה (כבר לא סובלים מהרע ולכן חופשיים לזכור את הטוב), לכן לא מתרגשת מכל מיני הצהרות נגד. בסוף הרוב מבינים שלמרות הפוליטיקה והפקקים וכו’ אין צורך להפנות עורף לטבע, לתרבות, לשפה ואפילו לחלקים מהמנטליות. כתבת יפה.

 2. מסכים חלקית עם המסר- אך אפשר להיות מוטרד גם מסבלם של שכניך , בני דודך, אפילו אם אתה ימני או מרכז, גם אם אתה לא מצף תמסך שלך בחדשות, יש בישראל יתרונות של מדינה מתקדמת אך יש לה צד שמרני וקודר, ללאומים מגיע חופש וקהילה והגנה, גם ליהודים, אך הם מנצלים לעתים לרעה חלקות טובות ועזרה שהעולם היפה שאתה מטייל בו מושיט לה. אפשר לחגוג עצמאות בצנעה מסוימת ובעדינות כמו מדינות מתקדמות אחרות, אלו שאתה נהנה מהליברליזם שלהן כשאתה מטייל ועושה בהם עסקים , משוחח ומתחבר לאזרחיה- שהם יותר חופשיים מאיתנו ואתה נהנה מהעדינות שהםן עשויים להביא איתם לקשר אתך בגלל החופש שלהם. זה מוסרי לדאוג לאחר ולשכנך וזה הגיוני לא לעוף על המדינה שלך כשהיא נוהגת בכזו להגנות חצי מהזמן. גם לך מגיע יותר, גם לי, וגם לאתיופים, ליוצאי בריהמ, לעניים, לילדים ולנשים המוכות, לפלסטינים, ולכל מיעוט שסובל מהשמרנות והטמטום פה. … זה כמו שתצא למסיבה כשראתה בדיכאון- לא תהנה נכון?!

  1. הי ארי,
   לטענתי, אנחנו (ישראלים) מרגישים כל כך מסכנים בגלל שתי סיבות:

   1. כלל ערוצי החדשות שמרעילים אותנו עם כל הזבל והרוע שהם עומלים יומם וליל למצוא
   2. אנחנו חושבים שבחו”ל יותר טוב – ואני כאן בשביל לספר לך – שהייתי במדינו מתקדמות אחרות – ולא ראיתי יותר זכויות, ולא ראיתי יותר חופש, ולא ראיתי שהמיעוטים מטופלים בצורה טובה יותר (אתה יודע איך נראים החיים בפבלות וה-סלאם של אסיה ואמריקה?! זוועה של חיים, זוועה, ולאף אחד לא אכפת).

   אני יודע לספר, עדות ממקור ראשון – אפילו המיעוטים, והעניים בישראל – חיים ברמה גבוהה יותר מאשר המקבילה להם ברוב העולם.
   ברור שיש מדינות שכנראה, באופן סובייקטיבי, טוב יותר לחיות בהן: דנמרק, אוסטרליה, נורבגיה, שוויץ – אבל זה רק מראה שאנחנו בחברה טובה.
   אי אפשר להיות המדינה הכי טובה בהכל – במיוחד במדינה כל כך קטנה, עם כל כך מעט משאבים, וכל כך הרבה לחימה. בהתחשב בזה – ישראל היא הצלחה מטורפת שאין לה שום אח ורע בעולם.

   יש סבל, ויש המון בעיות בישראל – אני מסכים ב-100%.
   יש סבל, ויש המון בעיות בשאר העולם. באותה מידה והרבה הרבה יותר.

   בוא תעבור איתי לסן פרנסיסקו, נשמע סקסי – הייטק, סיליקון ואלי, קליפורניה – אחרי חודש אתה בורח לגור ב-ערד. מבטיח לך.
   העיר היקרה בעולם, היא גם המזעזעת בעולם, שטופה בחסרי בית, יוצאי צבא ארה”ב, שחיים ברחוב, מזריקים הרואין במרכז העיר!! ממש בכיכר המרכזית, ועושים את הצרכים שלהם ברחוב.
   זו המדינה העשירה בארה”ב, והכלכלה ה-5 הגדולה בעולם (קליפורניה לבדה).

 3. תענוג לקרוא. תמיד יש את הקונפליקט הזה, אם אני כל כך אוהב להיות נווד, מה יהיה עם המדינה שלי. איך אתה יוצר שייכות.
  אותי זה מאתגר, כי זה מה שאני מנסה להעביר לילדות שלי. ואני רוצה שירגישו חופשי להסתדר ולטייל ולחוות. אבל, שישראל זה המקום שלהם והבית שלהן.
  אני מקווה שאצליח במשימה.

Picture of דין קיכל

דין קיכל

איפה דין? הנווד הדיגיטלי, מטייל ועובד מרחוק מאז 2014. הקים ומוביל את 'נוודים דיגיטליים ישראל', ביקר עד כה בלמעלה מ-100 מדינות ולא מתכנן לעצור בקרוב.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!