fbpx

המלצות ספרים, אני עוזב את באלי, ופסח שמח 🚀

אני אף פעם לא יודע אם המיילים האלו צריכים להיות קצרים או ארוכים, מפורטים לפרטי פרטים, או רק לגעת בעדינות בנושאים כללים – הפידבק שלכם טוב ומכוון, אז אם יש לכם הערות והארות – אשמח לשמוע ממכם, פשוט תעשו reply. אני קורא, ומגיב לכולם.

מרץ 2021 😱 איך הגענו לכאן כל כך מהר? אוטוטו יומהולדת 39 (יוני), אוטוטו אני עוזב את באלי.


 

בימים אלו אני חוגג שנה של שהייה באי המופלא הזה, אי האלים – באלי; לא היה לי קשה להרגיש כאן בבית עם מזג האוויר המצוין, הוילה הענקית והבריכה רק לעצמי, ובמיוחד עם קהילת נוודים חמה, שוקקת חיים ומפגשים חברתיים רבים – הרגשתי מיד בבית, והחלטתי גם להפוך את באלי לבית.

שנה הבאה אני מגשים חלום, ומתחיל לבנות וילה כאן בבאלי, 300 מטר מהים, נוף להר געש (פעיל) – אני כרגע בשלב האדריכלים וארכיטקטים בשביל לגבש רעיונות, ומנסה לתרגם את הפנטזיות הנדל”ניות שלי לכדי תכנון הנדסי מציאותי, שגם יתאים לתקציב שלי.
חלק מההשראה אני שואב מתמונות שאני מוצא ב-Pinterest, אתם יכולים לראות את הלוח-חזון שיצרתי שם, ואתם מוזמנים לבקר ברגע שאני משלים את הבניה של ה-Yes Villa!
אם אתם חברים בקליקה (מועדון החברים שלנו) אז במפגשים הקבועים שלנו אני מדבר יותר על הפרטים הטכניים, העלויות ו.התוכניות. הצטרפו אלינו בימי רביעי אם תרצו לשמוע עוד.

עוד לפני שתחל הבניה, אני צריך הפסקה מ-באלי, אני מתגעגע בטירוף לאחיינים שלי, למשפחה, לחברים, ולמפגשי קהילה פיזיים, כאלו שיושבים יחד, חולקים בירה וצוחקים בקול רם מסיפורי נוודים בדרכים – מבטיח לכם שיהיה מפגש ענק ברגע שאני מגיע לישראל. הצפי כרגע זה חודש מאי, והפעם אני ממש מקווה שזה יקרה. אעדכן.

החלפתי את הפודקאסט בספרים
הרבה השראה אני שואב מפוקדאסטים להם אני מקשיב באופן יומיומי – זה יכול להיות בחדר כושר, במהלך נסיעה, לפני השינה, אפילו שאני מתקלח – אני מקשיב לפודאקסטים.
חופש כלכלי, נוודות דיגיטלית, נדל”ן, סיפורי השראה, והיסטוריה – אלו
מנעימים את זמני, ומרחיבים את אופקיי.
כתבתי פוסט על כך, ושיתפתי את רשימת ההשמעה המלאה שלי. אשמח לקרוא בתגובות לפוסט על הסכתים עליהם אתם ממליצים.

בשבוע האחרון החלטתי לזנוח מעט את ההסכתים בכדי להקדיש את הזמן לקריאת (הקשבה) לספרים – אני מוצא שהרבה יותר קל להקשיב לספר, מאשר לקרוא אותו, וזה מקל עליי למצוא את הזמן לשם כך.
הספרים הראשונים ברשימת ההשמעה
Greenlights by Matthew CcConaughey
Atomic Habits by James Clear
The 5 AM Club by Robin Sharma
בספרים האלו אני מחפש השראה לעשיה, ומוטיבציה ליצירת הרגלים חדשים.
אני מקשיב להם דרך Audible, אבל אם תרצו קיצור דרך, את חלקם תוכלו למצוא גם ביוטיוב.
אני כל כך גרוע עם חגים, כמעט שכחתי לאחל לכם חג חירות ופסח שמח!
החג של הנוודים הדיגיטליים, אלו עם חופש לבחור במקום, לשלוט בזמן, חופש כלכלי וחופש מחשבתי – אלו שבוחרים לחיות את החיים בקצב המנגינה של עצמם.
לפני 3 שנים נפגשתי עם שאנן סטריט בפארק הירקון בשביל לדבר על החירות שלי והנוודות הדיגיטלית – אתם יכולים לצפות בי מקשקש איתו על החיים. בפחות מ-4 דקות.

אגב חופש, בסמוך לבחירות בישראל, פרסמתי פוסט קצר, שעורר דיון טעון ורווי דעות. בפוסט הזה ניסיתי להטיל את האחריות לחופש ולאושר שלנו על עצמנו, במקום לתלות אותו בממשלה. אני כמובן מאמין שהממשלה אחראית לאיכות חיי האזרחים, אבל אחרי 38 שנות חיים + אלפי שנות חיים של אחרים איתם שוחחתי לאורך הזמן, הבנתי שאת איכות החיים שלי אינני יכול לתלות בשום גורם חיצוני – התפיסה הזו, היא שסייעה לי לרדוף בכל הכוח ועם הרבה רצון להגשים את החיים שאני רוצה, ו-8 שנים אני כבר חי אותם.

הנה הפוסט המדובר, מעניין לשמוע את דעתכם.

נוודים דיגיטליים ישראל, נושקת ל-20,000 חברים. מצד אחד הישג שאני מאוד גאה בו, ומצד שני, ממשפחה אינטימית הפכנו לשבט גדול מה שהופך את משימת הניהול למורכבת מאוד, לשמחתי יש חברים רבים שנרתמים למשימה מאחורי הקלעים, והכי הכי חשוב זה שיש לנו חברים שמשתפים את הידע והנסיון שלהם במטרה לעזור לכלל הקהילה.
מעודד אתכם לכתוב, לשאול, לשתף ולהשתתף! יש לנו קהילה מיוחדת.

הקהילה שלנו שפרצה את גבולות האינטרנט, ומייצרת מפגשים חברתיים ברחבי העולם, ברמה יומיומית – גאווה גדולה! אפקט נוסף של כך זה כפר הנוודים בקיבוץ מורן, מה שהתחיל כפיילוט צנוע, הפך במהרה להצלחה מסחררת. מזה 4 חודשים הכפר מלא בנוודים, חברי הקהילה, שיצרו קסם אמיתי לנוודים דיגיטליים – הפידבקים שהחברים משתפים איתי הינם מדהימים,  והכתבה בעיתון מעריב הייתה מפרגנת במיוחד. אפילו מבאלי הקסומה – אני מקנא בחברים שנמצאים יחד ב-מורן, ומבטיח להגיע לשם בביקור הקרוב שלי בישראל.

הזדמנות גם להזכיר את ה-קליקה, מועדון החברים המיועד לנוודים בדרכים או בתחילת דרכם, חברי הקליקה נהנים מהנחות שמגיעות למאות ואלפי שקלים – גם בקיבוץ מורן, גם לשירותים מקצועיים של ראיית חשבון, ניתוק תושבות, ביטוח פנסיוני, מתחמי עבודה, לינה ועוד – יש לנו הרבה הטבות, והרשימה מתארכת כל הזמן.
הצטרפו ל-200+ החברים הרשומים
, הצטרפו למפגשים החברתיים שלנו בימי רביעי, ולהרצאות התוכן.
אם אתם רציניים לגבי הנוודות שלכם – זה ה-inner circle שאתם רוצים להיות חלק ממנו!

אני אמשיך להודות לכם שאתם חלק מהקהילה המגובשת ומיוחדת שאנחנו  מרכיבים יחדיו, ועל הזמן שאתם מקדישים לקרוא את דבריי.

תמשיכו להגיד כן! ✔ והגשימו את החיים שמגיע לכם – זה הזמן,

 נמרוד דין קיכל \ איפה דין? באלי, אינדונזיה

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דין קיכל

דין קיכל

איפה דין? הנווד הדיגיטלי, מטייל ועובד מרחוק מאז 2014. הקים ומוביל את 'נוודים דיגיטליים ישראל', ביקר עד כה בלמעלה מ-100 מדינות ולא מתכנן לעצור בקרוב.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!