fbpx
שנת 2021 הגיעה לסיומה, וכולנו ממשיכים לחכות שהעולם יתפוצץ. אז מה למדתי ב-2021?
 1. קיבוץ יכול להיות יותר מקיבוץ; הוא יכול להיות קהילה וכפר נוודים. רק צריך להפוך את המטבח ואת בית הכנסת לחללי עבודה, להנגיש את בתי ההארחה לצעירים, לתת לכולם מפה של כל החומוסיות בכפרים הערביים ליד, ולהתקין ג’קוזי עם יין בצד.
 2. תל אביב יקרה. לא, ברור, אני יודע שהיא יקרה, כולנו יודעים זאת היטב, כולנו מדברים על זה כבר שנים; אבל רק כשהתחלתי לגור שמה על אמת, התחלתי לחוש את התחושה הדיסטופית-מציאותית להחריד של השטרות שפשוט נשאבים מכיסך – כאילו הצמידו שואב אבק גרמני למכנסיים שלך.
 3. לישון אצל חבר טוב זה נהדר – בשלושת הימים הראשונים. לאחר מכן היחסים יתחילו להתחמם \ להתערער, אז כדאי שתיקחו סאבלט.
 4. הטיילת של תל אביב היא אחד המקומות הטובים ביותר לרוץ, לעשות הליכה, לשמוע מוסיקה, פודקאסט או אודיובוק, להכיר בחורות, או לקבל השראה מוסיקלית.
 5. אני מעדיף שיסגרו אותי בתוך מקפיא בגולאג בסיביר מאשר להיתקע כאן בין יולי לספטמבר. בחודשי הקיץ, אני רוצה להיות באסטוניה \ פינלנד \ הקוטב הצפוני, מבחינתי גם באיגלו – רק לא כאן.
 6. אם כבר נתקעתם כאן בקיץ, דאגו שיהיה לכם נינג’ה – כלי המטבח היעיל והשימושי ביותר שהומצא.
 7. דירה קדמית = אופנועים, משאיות, צפירות, חוליגנים, רעש מחריד וחוסר ריכוז. דירה עורפית = ציפורים מצייצות, שקט וריכוז מיטבי.
 8. הדרך לחנך שכן מופרע להפסיק לשמוע טרנסים עצבניים בשלוש לפנות בוקר – היא להשמיע לו מטאליקה בפול ווליום בשלוש לפנות בוקר, ולהצמיד את הרמקול לקיר שלו כדי שיבין. אוזן תחת אוזן.
 9. לעבוד בסטארטאפ זה לא פשוט: העבודה תובענית ומתישה, דברים מתקדמים לאט מאוד, יש עליות וירידות בלתי צפויות, משקיעים מבטיחים הבטחות ואז נעלמים כמו מאהבות סודיות, והעתיד לוט בערפל.
 10. אחד ה-Highlights הבולטים השנה היה כנס הנוודים הבינלאומי של בנסקו – מי שלא היה, פספס בגדול. סתם, יהיה גם בשנה הבאה, רק תבואו (ואל תעצבנו את מתיאס).
 11. להיות טבעוני זה קל הרבה יותר ממה שחשבתי – עד שמגיעים לשניצלים של סבתא.
 12. שגרת בוקר בריאה היא הסיפתח של יום מוצלח; שלי מורכבת מריצת בוקר, תרגול יוגה, כתיבה אוטומטית, ומקלחת קרה (חוץ מבחורף. אף אחד לא עושה מקלחות קרות בחורף חוץ מווים הוף).
 13. הקורונה לא תיעלם בקרוב; אנחנו משחקים איתה תופסת כבר שנתיים, וכמו הילד המהיר הזה שתמיד משיג את כולם – נראה שאת רובנו היא תתפוס במוקדם או במאוחר.
 14. יותר מדויק לי לעבוד מבחוץ מאשר בבית: אני מכיר אנשים חדשים, ומתרגל את שריר הספונטניות ואת כישורי השיחה שלי (וגם הקפה בדר”כ טוב יותר).
 15. היכרויות אונליין זה כנראה לא בשבילי: מחקתי את כל האפליקציות, ולא נראה לי שאחזור לשם בקרוב. אין שום בושה בלהיות נווד דיגיטלי שהכיר את האחת באופן אנלוגי.
 16. עד כמה שאני ודין מטיפים לכולם לא לראות חדשות, עוד לא נגמלתי מההרגל של להיכנס לYNET כל כמה שעות. למזלי, התרגלתי לקרוא רק את הכותרות.
 17. מינימליזם דיגיטלי זה העתיד – אנחנו נדבר על זה הרבה בשנה הקרובה.
 18. אפשר להיות בינוני בהרבה תחומי עניין – או להיות מצוין במעט; אין גם וגם. השנה הגעתי למסקנה שאני מתפזר בין יותר מדי דברים (המגורים בעיר ללא הפסקה בהחלט תורמים לבעיה), ואין מנוס אלא לתעדף את המטרות החשובות ביותר, לתת להן עדיפות, ולהתמקד אך ורק בהן.
 19. אפשר להציע לאנשים זרים, מוכשרים ומפורסמים להיפגש לקפה ללא מטרה, והם יזרמו איתכם. כלומר איתי, כי אני יודע לנסח כמו שצריך.
 20. ניהול קהילות היא עבודה קשה, סיזיפית ותובענית – אבל משתלמת, מספקת, ומאוד ממלאת מבפנים. במיוחד כשמדובר בקהילה נפלאה כזאת. אני אוהב אתכם מאוד מאוד.
יש עוד כמובן, אבל אני תמיד מזכיר לעצמי שאני כותב פוסט – לא ספר.
עכשיו תורכם: איך אתם מסכמים את 2021? אילו שיעורים חשובים למדתם?
(יהיה פוסט נפרד לאילו מטרות ויעדים אתם מציבים ל-2022, אז בואו נתמקד ב-2021 לפני שהיא נגמרת).

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שרון זקס

שרון זקס

חוקר אינטרדציפלינרי, סקרן ונלהב של פרודוקטיביות, הרגלי עבודה, איכות חיים, לייפסטייל, נוודות דיגיטלית, Travel Hacks, ניהול זמן, טנטרה ומיניות, היסטוריה, גיאו-פוליטיקה ויחסים בינלאומיים, מוסיקה אנטרנטיבית ואינדי, קולנוע איכותי.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!