fbpx

נוודות דיגיטלית – שאלות ותשובות למתחילים

נוודות דיגיטלית - מתחילים כאן

גם אתם בטח נתקלתם בשנים האחרונות לפחות בידיעה או כתבה אחת על נוודים דיגיטליים (Digital Nomads), ושם סיפרו לכם על אנשים שמטיילים בעולם במקומות יפהפיים ובערים תוססות תוך כדי עבודה מרחוק על הלפטופ.
אם אתם קוראים כאן, יש סיכוי לא קטן שהדבר הזה גרם ללב שלכם לפרפר, לעיניים שלכם לגדול ולנשמה שלכם להשמיע קול שאומר: “גם אני רוצה!”.

אתם ממש לא לבד. מדובר בתופעה הולכת וגוברת, שקיבלה חיזוק גדול בתקופת הקורונה עם המעבר אל עבודה מהבית, שבה למדו רבים מאיתנו לעבוד מרחוק: ההערכות מדברות על כך שבימינו ישנם כ-35 מיליון נוודים דיגיטליים בעולם, וגם בישראל יותר ויותר אנשים מאמצים את אורח החיים הנוודי. תופעת הנוודות הדיגיטלית כבר הכניסה לשפת הדיבור מושגים כמו “לנווד” (להבדיל מ”לנדוד”) ו”מנוודים” (להבדיל מ”נודדים”).

אבל איך עושים את זה? איך הופכים להיות נווד דיגיטלי או נוודת דיגיטלית?

כמעט בטוח ששנייה אחרי ה”גם אני רוצה!” כבר עלו לכם בראש כל הסיבות ללמה לא ולמה אי אפשר. זה טבעי, אבל בתוככם אתם חושבים שאולי זה בכל זאת אפשרי… אבל אין לכם מושג מאיפה מתחילים.
אז הנה איפה מתחילים – כאן, בטעימה קטנה וראשונית שתענה לכם על כמה שאלות בסיסיות.

מה הכי חשוב להבין על נוודות דיגיטלית? שבניגוד לתדמית הזוהרת, זה לא טיול מתמשך או חופשה ארוכה. אתם קודם כל צריכים לדאוג לפרנסה שלכם, גם בנוודות. זה אומר שתצטרכו פעמים רבות לסרב לפיתויים בחוץ ולהישאר בחדר ולעבוד. החדשות הטובות הן שבניגוד לטיול או חופשה, אתם יכולים להישאר במקום מסוים הרבה יותר מכמה ימים, וזה מאפשר להילחם ב-FOMO ביעילות.

מה זה בעצם נווד דיגיטלי? ההגדרה הכי פשוטה היא: “כל מי שעבודתו נעשית באופן דיגיטלי (מהמחשב) ואינו תלוי במיקום לצורך עבודתו”. אם כל מה שאתם צריכים זה לפטופ וחיבור לאינטרנט ולא צריכים להגיע למשרד – הרי שאתם בתיאוריה כבר נוודים דיגיטליים, גם אם כרגע אתם מנוודים עם הלפטופ בעיקר בין בתי קפה בשכונה שלכם.

איך משיגים עבודה מרחוק? המפתח, ואולי התנאי היחיד, לנוודות דיגיטלית: לעבוד רק מהלפטופ ולנתק את התלות בין העבודה או העסק למיקום שלכם. לכן אם זה משהו שקוסם לכם, הדבר הכי חשוב ודחוף לעשות הוא לעבור למודל של עבודה מרחוק. זה יכול להיות כשכירים (זה הזמן לשיחה כנה עם המנהל/ת שלכם (איך לעשות את זה? כדאי לקרוא כאן) וזה יכול להיות כעצמאיים – לפעול להפיכת המקצוע שלכם לעסק דיגיטלי או לשנות מקצוע (למקצוע דיגיטלי כמובן). זה לא קורה ביום אחד ואתם צריכים לוודא שיש לכם הכנסה שוטפת בעבודה מרחוק – אבל אם יש לכם כזאת הרי שסילקתם את המכשול היחיד כנראה בדרך לנוודות דיגיטלית. תוכלו למצוא הרבה הצעות לעבודה מרחוק גם באתרי הצעות עבודה בארץ ובחו”ל.

אפשר לעשות את זה אם יש לי רק דרכון ישראלי? בהחלט. לרוב הנוודים הדיגיטליים הישראלים יש רק דרכון ישראלי, והוא דרכון חזק שפותח בפניכם כ-160 מדינות ללא צורך באשרת כניסה. ישנן הגבלות שונות על שהייה לזמן ארוך (כמו למשל באזור השנגן) אך מחקר מקדים קצר יעזור לכם לבחור את היעדים המתאימים. עם זאת, אין ספק שדרכון זר הוא בונוס מצוין שפותח בפניכם עוד אפשרויות רבות. אם נוודות דיגיטלית נמצאת על הפרק ואתם יכולים להוציא אחד כזה – מדובר בהשקעה כדאית ומשתלמת.

יש לכם עוד הרבה שאלות, זה ברור!
רוצים לקבל תשובות ותמיכה מאנשים שכבר עושים את זה?
אתם מוזמנים להצטרף לערוץ הצ’אט בדיסקורד של נוודים דיגיטליים ישראל ולהתחיל במסע לחיים של חופש!
אתם יכולים להצטרף אלינו ברגע, ולהתחיל להתקדם לעבר פרנסה מרחוק ונוודות דיגיטלית.

מצטרפים ויוצאים לטייל

 

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Picture of דין קיכל

דין קיכל

איפה דין? הנווד הדיגיטלי, מטייל ועובד מרחוק מאז 2014. הקים ומוביל את 'נוודים דיגיטליים ישראל', ביקר עד כה בלמעלה מ-100 מדינות ולא מתכנן לעצור בקרוב.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!