fbpx

נפרדים מהמשרד: אתרים למציאת עבודה מרחוק והמחשב

אתרים למציאת עבודה מרחוק

רוצים להיות נוודים דיגיטליים?
המפתח לחיי נוודות דיגיטלית נמצא בניתוק התלות בין הפרנסה שלכם למיקום פיזי, או בקיצור: בעבודה מרחוק.
כזו שניתן לעשות מהמחשב, מהטלפון הנייד ומקום מקום בעולם.

איפה מחפשים ומוצאים עבודה מרחוק? יש לנו כמה המלצות שאפשר להתחיל בהן

הרעיון שאפשר לראות ולחוות עולם לתקופות ארוכות תוך כדי עבודה – מה שנקרא נוודות דיגיטלית – הופך לחלום של יותר ויותר אנשים. לחיים כנווד דיגיטלי יש היבטים רבים, אבל עוד לפני שצוללים לשאלות העמוקות ישנה שאלה אחת שאיתה מתחיל הכול: איך עושים את זה? והכוונה היא – איך להתפרנס תוך כדי תנועה?

התשובה לשאלה הזו היא המפתח להגשמת החלום על נוודות דיגיטלית, ותוכלו להיות כאלו רק אם תנתקו את הקשר בין הפרנסה שלכם למיקום פיזי.
מה זה אומר? זה אומר שצריך להיפרד לשלום מהמשרד (וגם מהמחשב הנייח, אם עוד יש לכם כזה) ולעבור למתכונת של עבודה מרחוק (מה שנקרא “עבודה מהבית”).

במצב כזה כל מה שצריך הוא לפטופ, ואם אתם עוברים בין מקומות צריך גם ווי-פי חזק. יש לכם את שני אלו? מזל טוב, אתם נוודים דיגיטליים, גם אם בתור התחלה אתם רק עובדים מבתי קפה שונים בעיר שלכם.

אז איך עושים את זה?
קודם כל – חשוב לציין שבניגוד למה שנהוג לחשוב לא כל מי שעובד מרחוק חייב להיות עצמאי. ישנם שכירים שעובדים מרחוק (תקופת הקורונה בהחלט תרמה להתרבותם), ואם אתם שכירים שרוצים להמשיך להיות כאלו, שווה לחשוב על דרך לעשות זאת. בסופו של דבר מדובר בשיחה כנה שתצטרכו לעשות מול המנהל/ת שלכם, אבל יש כמה טיפים לאיך לעשות זאת.

אם אתם כרגע שכירים וחושבים להיות עצמאים כדאי לחשוב האם יש דרך להפוך את מה שאתם עושים כשכירים לעסק עצמאי דיגיטלי כנ”ל לגבי עצמאים שכיום עובדים עם לקוחות באופן פרונטלי.
בכל אופן, קצרה היריעה מלכתוב כאן על המעבר לעצמאות ואיך לפתח עסק, אבל אם אתם כבר מוכנים לעבוד מרחוק, בין שכשכירים או כעצמאים, אספנו עבורכם כמה אתרים שיכולים להיות נקודת פתיחה טובה לחיפושי עבודה מהמחשב.

איך לחפש עבודה לנוודים דיגיטליים בישראל ובחו”ל?

לינקדאין חוטפת הרבה ביקורת ולעג בגלל עודף הפומפוזיות והחשיבות העצמית הנפוצים בקרב חבריה, אבל בסופו של דבר מדובר ברשת חברתית המיועדת בראש ובראשונה לחיפוש עבודה ונטוורקינג עסקי, וככזאת היא עדיין חזקה מאוד והרשת החברתית-מקצועית המובילה בעולם.

בלינקדאין אתם יכולים לחפש אנשי מפתח בארגונים ובחברות שהייתם רוצים לעבוד בהן ולפנות אליהם ישירות, להצטרף לקבוצות לפי התחום המבוקש וגם כמובן להשתמש בבר חיפוש העבודות. לינקדאין מאפשרת לכם לחפש עבודות לפי תפקידים, כישורים ומילות מפתח וגם לפי מסננים שונים. שני המסננים הכי חשובים לעניינינו הם: סינון לפי מודל של עבודה במקום, מודל עבודה היברידי או מודל עבודה מרחוק (Remote) וגם סינון לפי מדינה (ויש אפשרות גם עשות חיפוש לפי Worldwide).
גם אם אין לכם רצון להשקיע בנוכחות ונראות בלינקדאין, עדיין כדאי להשתמש בה כדי לחפש עבודה מהמחשב: שם ההצעות הכי עדכניות.
בהרבה משרות לינקדאין מאפשר הגשת מועמדות בתהליך מקוצר, אם כי ההמלצה היא להימנע מזה, ולהקדיש כמה דקות לניסוח מכתב מקדים של כמה שורות, והתאמה של קורות חיים למשרה אם צריך.

אני מקפיד לתחזק את פרופיל הלינקדין שלי באופן מתמיד, אתם מוזמנים לעקוב, ולראות את עיצוב, מידע ופעילות בפרופיל שלי.

 

חוץ מלינקדין, גיגול מהיר על צמד המילים Remote Jobs יוביל אתכם למבחר ענקי של אתרים המציעים עבודה מרחוק בארץ ובעולם. הנה כמה מהם שיש להם מוניטין טובים מבחינת ההיצע והגיוון, וכולם כמובן מאפשרים חיפוש של עבודה מרחוק. שימו לב: כדי לראות את פרטי הקשר של מציעי העבודה או לפנות אליהם תצטרכו בחלק מהאתרים רק להירשם ובחלק מהאתרים לשלם כמנויים.

אתרים לחיפוש עבודה מרחוק בישראל:

אתר דרושים – כבר בעמוד הבית של האתר תידרשו לבחור מיקום של העבודה המבוקשת. כיוון שאתם מחפשים עבודה מהמחשב, אתם יכולים לבחור את המיקום כישראל, ולאחר מכן, כשתקבלו את הרשימה הראשונית, תוכלו להשתמש במסנן “היקף משרה” כדי לבחור ב”עבודה מהבית”.

אול ג’ובס – האתר הוותיק מציע מאפשר לכם לחפש עבודה בהתאם למסנן של עבודה מהבית ואף לחפש משרות פרילנס. אם אתם כבר פרילנסרים, אול ג’בוס מציעים כלם אתר נוסף מטעמם בשם xplace המרכז הצעות עבודה לפי פרויקטים לפרילנסרים.

 

קבוצות פייסבוק – הכוח של פייסבוק היום הוא בקבוצות, ולכן רוב הסיכויים שתמצאו קבוצות לפי המקצוע או התפקיד שאתם רוצים ובהן שלל הצעות עבודה (יש למשל מבחר גדול של קבוצות לכותבי תוכן).

אנשי תוכן, מדיה ודיגיטל ימצאו הצעות טובות גם באתר התעשיה.

 אתרים לחיפוש עבודה מרחוק בחו”ל:

Jobgether – אתר למשרות מרחוק, עשרות אלפי הצעות עבודה

OTTA – אחרי בניה של פרופיל הם באופן אוטומטי מוציאים לך משרות רלוונטיות, ממשק טוב ועובד נפלא.

FlexJobs – אתר המוקדש לעבודה מרחוק או היברידית או בשעות גמישות, ויש בו היצע גדול של משרות בכל התחומים. (חלק מהאפשרויות הן בתשלום)

הייטק – Remote Ok – אחד האתרים הפופלרים לעבודות שהן 100% מרחוק כולל משרות ממוקדות בהייטק, כתיבת תוכן, תיירות, שיווק, סושיאל מדיה, עיצוב ועוד

Weworkremotely משרות תכנות (פול סטאק, פרונט-אנד, בק-אנד), עיצוב, דב-אופס וסיסאדמין, ניהול ופיננסים, מוצר, תמיכה בלקוחות (כולל customer success), מכירות ושיווק

הייטקיסטים מוזמנים לבדוק גם את WellFound (לשעבר AngleList Talent).

פלטפורמות פופלריות נוספות מאפשרות לכם לייצר פרופיל אישי עם הידע המקצועי שלכם, קורות חיים ונסיון, ולהתמודד על מכרזים ופרוייקטים, 2 הבולטות הן:

Toptal – אתר שההיצע שבו נחשב לאיכותי במיוחד, הצוות שלהם דואג למצוא לכם עבודה, אבל זאת רק לאחר שעברתם את תהליך ההצטרפות.

upwork – אפוורק נחשב לאתר חובה לפרילנסרים, בעיקר בזכות הטווח הגדול של הצעות העבודה למבחר גדול של מקצועות ותפקידים. תוכלו למצוא פה הצעות עבודה מחברות ענק ומאנשים פרטיים; פרויקטים מתמשכים וארוכים מול עבודה חד-פעמית לשעה ועוד. הם מפעילים כיום סינון עבור מצטרפים חדשים, בשביל לשמור את איכות העבודה והן את איכות העבודות, ואלו יוצרים פלטפורמה שהיא מקובלת מאוד גם על חברות גדולות בעולם.
היתרון: אתם לא צריכים לרדוף אחרי הלקוחות לתשלום כי אפוורק הם אלו שגובים מהם ומשלמים לכם.  מומלץ במיוחד אם אתם רוצים לצבור ניסיון לרזומה ולקחת בתור התחלה גם עבודות קטנות.
שווה להתאמץ.

כאמור, אלו רק כמה דוגמאות לאתרים שנחשבים לאמינים וטובים, אך המרחב הווירטואלי מלא באתרים המציעים חיפוש עבודה לנוודים דיגיטליים.

מה שבטוח הוא שכישורי הגיגול שלכם לא יספיקו – לחיפוש עבודה צריך להקדיש זמן וסבלנות, ולעשות כמה צעדים פרואקטיביים:

 • נסו להקדיש זמן קבוע בכל יום, אפילו אם זו רק רבע שעה, לחיפוש משרה מרחוק.
 • רעננו את קורות החיים שלכם והכינו אותם “בשלוף” לשליחה.
 • רוצים להגדיל את הסיכוי שישימו לב אליכם בין כל המועמדים? אז עשו אתם את האקסטרה:
  שלחו מכתב מקדים עם קורות החיים שלכם.
  בונוס: מצאו דרך להשתמש במכתב המקדים בפרטים שלמדתם מקריאה על החברה (מספיק תחקיר קצרצר) וקריאה מדוקדקת של מודעת הדרושים.
 • אם הפלטפורמה אינה מאפשרת שליחת מכתב מקדים, נסו גם בפלטפורמות אחרות: למשל למצוא איש קשר בלינקדין (למשל מנהל/ת המחלקה שבו אתם רוצים לעבוד או מנהל/ת כוח אדם) ולשלוח אליהם את המכתב המקדים + קו”ח.

תתפלאו כמה אנשים בוחרים שלא לעשות דברים פשוטים כמו לקרוא את כל מודעת הדרושים עד הסוף או לכתוב מכתב מקדים. עצם זה שתעשו זאת כבר נותן לכם יתרון על פניהם.

אם אתם רוצים לרענן את קורות החיים שלכם בלי להצטרך לכישורי עיצוב אתם יכולים להשתמש באתר Canva החינמי , שמאפשר לכם לעצב קורות חיים לפי טמפלטים מוכנים וגם בעיצוב חופשי בקלות. אתם יכולים גם להשתמש בטמפלטים המעוצבים המוכנים של אתר resume.io, שמאפשר לכם להוריד אותם בתוך תקופת ניסיון לשבוע תמורת כ-3 דולר (רק אל תשכחו לבטל את ההתנסות לפני שנגמר השבוע כי אז המחיר קופץ).

הצעד הראשון במסע הנוודות הדיגיטלית מתחיל במציאת פרנסה שאפשר לעשות מכל מקום. עולם היום מציע אפשרויות לעבודה מרחוק יותר מאי פעם, ונכון, זה לוקח זמן ומאמץ, אבל סגנון החיים של הנווד הדיגיטלי מתגמל בגדול!
 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. לגבי קורות חיים – אני דווקא הייתי ממליצה לערוך אותם ב- Word.
  היתרון הוא שיהיה ניתן לשנות בקלות את המלל ולערוך את הקובץ בהתאם לדרישות המשרה, כי ידוע שקורות החיים צריכים להיות מותאמים עם מילות מפתח בהתאם לתיאור המשרה שמגישים אליה. ועם Canva זה פשוט לא נוח כי כדי לבצע שינויים נדרש קודם להתחבר לאתר, אחר כך לערוך ואז לשמור את הקובץ החדש וזה היה קצת מסורבל. כשמבצעים את זה בוורד זה הרבה יותר פשוט. מה גם שבוורד גם כן ניתן לעצב את קורות החיים בצורה מאוד דומה לקנבה בעזרת טמפלייטים של וורד לעיצוב קורות חיים שנראים טוב.

Picture of דין קיכל

דין קיכל

איפה דין? הנווד הדיגיטלי, מטייל ועובד מרחוק מאז 2014. הקים ומוביל את 'נוודים דיגיטליים ישראל', ביקר עד כה בלמעלה מ-100 מדינות ולא מתכנן לעצור בקרוב.
עריכת פוסט
You are not permitted to submit this form!